EESTI

TTÜ intellektuaalomandi prototüüpimist toetava konkursi tähtajani on jäänud 678 tundi.

Eesti leiutajate rahastu Prototroni TTÜ intellektuaalomandi prototüüpimist toetava projektivooru tähtaeg on 15. augustil 2013. See tähendab, et teisipäeval kell 18.00 on jäänud tähtajani täpselt 678 tundi, mis maailma praktikas on enam kui piisav aeg oma prototüüpi vajava idee kirjeldamiseks.

Konkursil osalema oodatakse TTÜ intellektuaalomandil põhinevaid ideid, mis langeksid eelkõige roheliste tehnoloogiate, elektroonika, mehhatroonika, või infotehnoloogia valdkonda. Väga olulised on ka idee äriline elujõulisus ja võimekas ning motiveeritud meeskond.

Prototron on Tallinna Tehnikaülikooli, Swedbanki ja Tehnopoli poolt asutatud rahastu, mille eesmärgiks on toetada nii noori ettevõtjaid kui ka TTÜ intellektuaalomandi autoreist teadlasi rahaliselt esimese töötava tootenäidise ehk prototüübi väljatöötamisel. Kõik TTÜ intellektuaalomandi autoreid kaasavad innovaatilised TTÜ õppejõud ja tudengid on oodatud TTÜ intellektuaalomandile elu andvaid suurepäraseid ideid paberile panema, et mõttevälgatusest võiks sündida käegakatsutav prototüüp ning hiljem turustatav, kasulik toode.

Varasemates Prototroni voorudes on prototüübi loomiseks rahastuse saanud portatiivne nutitelefoniga suhtlev stend tuulemõõtmisseade, akupakk ja aku juhtimissüsteem, mereseiresüsteem, 3D printimise tarkvara ja keeleõppeprogramm. Toetuste summad on ulatunud 3100 eurost kuni 11640 euroni.

Peale edukat prototüübi valmimist on parimatel meeskondadel võimalik kandideerida Tehnopoli Startupi Inkubaatori programmi, et kasvatada oma idee toimivaks äriks. Juba toimivatel ettevõtetel on aga võimalik pöörduda tootearendusprojektiga TTÜ innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse MEKTORY poole, kes aitab ülikooli ärksamate tudengite ja õppejõudude abiga nii suur- kui väikeettevõtete arendusprojekte teostada.

Prototroni konkursist loe lähemalt www.ttu.ee/ettevottele/prototron ja www.prototron.ee.