EESTI

Trinidad Consulting on nüüd rahvusvahelise erialaliidu UX Fellows liige

UX Fellowsiga liitumine tähendab, et nüüdsest on võimalik kasutatavuse uuringuid teha praktiliselt kõikides riikides üle maailma, mis omakorda võimaldab Eesti ettevõtetel saada oma toodete või teenuste kohta kiiret ja usaldusväärset tagasisidet otse sihtturult.

„Seni oligi Eesti IT toodete eksporti pidurdamas vähene sihtturu tundmine ning ideede testimisvõimaluste puudumine. Ideede valideerimine tähendas veel hiljuti sihtturule minemist ja reaalsete inimestega suhtlemist, mida omakorda raskendas võõra kultuuri mittetundmine. Kuna riigid on väga erinevad, siis võivad ka veebilehtede, infosüsteemide ja tarkvara kasutamisharjumused ja -mustrid väga tugevalt erineda“, mainis ettevõtte tegevjuht Ander Tenno.

„UX Fellows annab võimaluse teha põhjalikke kasutajauuringuid ja testida uusi süsteeme Eestist lahkumata. Kui mõnel Eesti ettevõttel on kavas näiteks Brasiilias uut veebiportaali käima lükata, siis saame koostada lähteülesande Eestis ja kaasata projekti UX Fellowsi Brasiilia partnereid, kes tunnevad põhjalikult oma kodukultuuri isepärasusi.

Mis veelgi olulisem, kogu protsess on partnerite vahel ühtlustatud, see on kiire ja teenuste kvaliteet kõrge,“ lisas Trinidad Consultingu turundusjuht Marko Nemberg.

Trinidad Consulting alustas tegevust 2007. aasta lõpus ning meeskonnas töötab hetkel 15 inimest. Firma keskendub oma tegevuses peamiselt kasututuskogemuse (UX) disainile ning ka süsteemi- ja ligipääsetavuse analüüsile.

Ettevõtte klientideks on Alma Media Group, Elisa, Nordea (Soome), Cherry Media, EAS, Elion, Päästeamet, Riigi Infosüsteemi Amet, SMIT, Kaitseministeerium, Töötukassa, Fujitsu, Tieto ning mitmed teised. Äripäeva 2012 aasta IT edetabelis saavutas ettevõtte 25nda koha.

Vaata lisaks Trinidad Consulting ja UX Fellows veebilehelt.