EESTI

Teaduspargi südames asuv Küberneetika hoone rekonstrueeritakse

Tallinna Teaduspark Tehnopol kuulutas aadressil Akadeemia tee 21/1 asuva Küberneetika hoone rekonstrueerimishanke edukaks pakkujaks OÜ Nordlin Ehitus, TEVENT OÜ, AS TARTU EHITUS,  Elgraf Ehitus OÜ ja Nõrkvoolu Paigalduse OÜ ühispakkumuse kogumaksumusega ligi 2,6 miljonit eurot. Kokku laekus kaheksa pakkumust.

Hanketingimustele vastavalt rekonstrueeritakse täielikult Küberneetika hoone I korpus netopinnaga 6535 m², millele lisandub aatrium ja 240 kohaga auditoorium. Ehitustööd kestavad 7 kuud.

Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie sõnul on projekt üsna keerukas, sest Küberneetika maja puhul on tegemist väärika ajalooga hoonega.

„Küberneetika maja võib pidada Teaduspargi nurgakiviks. Läbi lähiajaloo on hoone olnud koduks innovaatilistele ettevõtetele, kus on oma tegevust alustanud muuhulgas sellised ettevõtted nagu Skype Technologies ja Cybernetica. Rekonstrueerimistöödega tahame säilitada hoone väärikat olemaust ning muuta see samas inspireerivaks tuleviku ettevõtetele,“ ütles Jaak Raie.

Küberneetika majja planeeritakse ennekõike kõrgekvaliteedilised äri- ja büroopinnad. Täna tegutseb hoones enam kui 50 tehnoloogiapõhist ettevõtet, teiste seas Fujitsu Estonia, Karl-Storz Video Endoskopy, Martem, Englo jpt.

Rekonstrueerimise käigus ehitatakse renditavad pinnad välja kliendi soovidest lähtuva ruumiplaneeringuga, tehakse korda vestibüül ja saal akadeemiliste loengute pidamiseks. Hoone fassaadid ja katused soojustatakse, varustatakse kaasaegse ventilatsiooni, jahutussüsteemi ja kommunikatsioonidega. Eelbroneeringud pindadele on alanud.

Lisainformatsioon:

Arvo Vakra

Kinnisvara arendusjuht

Tel: 56 800 203
E-mail: arvo.vakra@tehnopol.ee