EESTI

Tallinna Teaduspargi Tehnopol uueks juhiks saab Jaak Raie

Tallinna Teaduspargi Tehnopol nõukogu valis teaduspargi uueks juhiks Jaak Raie. Raie on eelnevalt olnud Tallinna linna spordi- ja noorsooameti juhataja ning Eesti Rahvusringhäälingu juhatuse liige.

Jaak Raie vahetab välja kuus aastat Teadusparki juhtinud juhatuse liikmed Alar Tamkivi ja Pirko Konsa.

Tallinna Teaduspargi Tehnopol nõukogu hindab kõrgelt senise juhatuse tööd, mis viis Teaduspargi uuele tasemele.

„Tehnopolist on tänaseks saanud ettevõtlust ja teadust ühendav linnak. Uuelt juhilt ootame ennekõike tänavu veebruaris nõukogu poolt kinnitatud strateegia elluviimist ja värsket pilku Tehnopoli arengu kiirendamisel,“ ütles nõukogu esinaine Tea Varrak. 

„Riigi, Tallinna linna ja Tallinna Tehnikaülikooliga tahame muuta Tehnopoli tõmbekeskuseks tugevatele Eesti ja rahvusvahelistele tehnoloogiaettevõtetele ning investeeringutele. Koostöös pakub linnak ettevõtetele tuge nii teenuste kui kinnisvara näol,“ lisas Varrak.

Jaak Raie alustab uuel ametikohal käesoleva aasta aprillis.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on teadus- ja ärilinnak, mis on asutatud 2003. aastal Eesti Vabariigi, Tallinna linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt. Teaduspargis tegutseb täna enam kui 150 alustavat ja kasvavat tehnoloogiaettevõtet, kellele pakutakse sobivaid üüripindasid, äriarendusteenuseid, ekspertide tuge ja tihedaid koostöövõimalusi ülikoolide ning rahvusvaheliste võrgustikega.