EESTI

Seente kuninga musta pässikuga maailma tervendama

Chaga Health on 7 aastat tagasi asutatud pereettevõte, mille tootevalik põhineb Aasias seente kuningaks peetud chaga meditsiiniseenel, mida Eestis teatakse musta pässiku või vanarahva keeles kasekäsna nime all. Chaga seenest toodetakse immuunsust toetavaid eliksiire, mille retsept on pea 100 aastat vana ning see koosneb Eesti loodusest korjatud mustast pässikust, männikasvudest, meest ning ravimtaimedest. Elemental Eliksiir on originaalretsept, seal on lisatud aaloe ja sellel on 6% alkoholi sisaldus. Uuele Immuno eliksiirile on lisatud astelpaju ja C-vitamiin, mis annavad lisajõu immuunsuse tõstmisel ning mida saab anda ka lastele.

Seent on kasutatud aastatuhandeid
Skandinaavias ja Aasias on chaga seent kasutatud juba aastatuhandeid ravimina paljude hädade vastu. Seene muudab eriliseks tema ebatavaline koostis – nimelt sisaldab chaga üle 200 bioaktiivse aine ning just bioaktiivsed ained on need, mis muudavad selle võimsaks raviseeneks.

Nõudlus raviseene järgi on kiiresti kasvanud
Viimaste aastatega on ettevõtte ekspordimahud kiiresti kasvanud ning nõudlus seene järgi on märkimisväärselt tõusnud. Selleks, et tooraine otsa ei lõppeks, alustati seenekasvatuse rajamist Eestisse ning alates eelmise aasta lõpust on kasemetsa omanikel võimalik kasvatada chagat nii, et ettevõte ostab kasvatatud seened tagasi.

Musta pässikut eksporditakse üle terve maailma
Täna on Chaga peamised eksporditurud Aasias ning Kesk- ja Põhja-Euroopas. Peamised ekspordipartnerid asuvad Saksamaal, Norras, Rootsis, Prantsusmaal, Leedus, Belgias, Tšehhis, Hong Kongis ning Austraalias. Aastal 2020 on eesmärkideks eksportturgude müügivõrgustiku arendamine ja mitme uue turu avamine ning oma tootesordimendi mitmekesistamine.

Väljakutsed, mis uute turgude avamisega kaasnevad on ületamiseks, kuid kiiresti muutuvas maailmas on selgelt näha, et vanad viisid enam ei toimi. Seega on väga oluline mõelda loominguliselt ning jälgida trende ühiskonnas, majanduses ja kogu maailmas.

Urmas Kass
Ekspordijuht
CHAGA OÜ
www.chagahealth.eu
https://www.instagram.com/chagahealth/


Chaga osales Enterprise Europe Network korraldatud messil/B2B üritusel „Organic Food & Eco Life Matchmaking“ (Eesti Kaubandus-Tööstuskoda kaaskorraldajana) novembris 2019 Malmös Rootsis, mis aitas ettevõttel luua uusi väliskontakte. Oma toodete müügiks Leedus leiti sealt uus lepinguline partner ning täna on nende tooted müügil juba 15 Leedu looduspoes.