EESTI

Latitude59 äriideede esitlusvõistluse võitis Startup Inkubaatori ettevõte Fabulonia

Latitude59 äriideede pitchimis-võistlusel osales tänavu 20 meeskonda, kes kõik said oma äriideed esitleda võimalikele investoritele. Võitjaks osutus Tehnopoli Startup Inkubaatoris tegutsev Fabulonia, kes loob keskkonda, kus saab 3D faile jagada, nii et autoriõigused oleksid kaitstud.

25.-26. juulil TTÜ-s toimunud Latitude59 esitlusvõistlusel osalesid põhiliselt mobiili ja interneti sektoris tegutsevad idufirmad. 10 osalenud idufirmat olid juba tegutsevad ettevõtted.

Ürituse avakõneleja oli Skype’i üks asutajatest Jaan Tallinn ning ülejäänud programmi moodustasid startup’ide juhid Eestist ja lähiriikidest ning riskikapitalistide esindajad. Kohal olid ka riskiinvestorid nii USA-st kui ka mujalt maailmast.

Kaks päeva tihedat programmi hõlmas endas lisaks äriideede esitlemise investoritele mitmeid inspireeriva ning hariva sisuga ettekandeid, loenguid ning vestlusringe.

Teised kaks paremat meeskonda olid Flick Diet (Tehnopol Startup Inkubaator) ning ResoCarb. Flick Dieti idee on koostada personaalset toitumiskava vastavalt inimese soolestikus elavatele bakteritele, ning ResoCarbi idee on teha põlevkivist süsinikkiudu.

Auhindadeks olid erinevad teenused Google Cloud Platformilt, US Market Access Centerilt ning paljudelt teistelt.

Latitude59 toimus sel aastal koos Euroopa Innovatsiooniakadeemia ning Mini Seedcamp Tallinn üritusega. Üritus toimub teis aastat järjest Garage48, Tehnopoli, MobileMonday Estonia, EASi ning TTÜ koostööl.