EESTI

Kutsume ettevõtjaid kontaktreisile Prantsusmaale

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koostöös EASiga korraldab 2015. aastal rea kontaktreise, mis annavad ettevõtjale võimaluse tutvuda sihtriigis kohapeal piirkonna võimalustega ja ettevõtluskultuuriga, kohtuda kohalike ettevõtjatega ning leida koostööpartnereid.

1.-3. juulil 2015 toimub kontaktvisiit Prantsusmaale

Prantsusmaa pindala on 550 000 km² ning on jaotatud 22 regiooniks. Lyon asub Prantsusmaa idaosas ja on elanike arvu suuruselt teine linn.

Prantsusmaa peamised impordiartiklid on kemikaalid, masinad, elektroonika/optika, metall, elekter, transport, plastiktooted, tekstiil ning puit/paber.

Prantsusmaa on maailma kuues eksportija ja eksportivate ettevõtete arv on pidevas tõusutrendis. 60% riigi ekspordist on suunatud EL-i riikidesse. Peamised sihtkohad on naaberriigid: Saksamaa (2012. a 71,9 mld eurot), Itaalia (32 mld eurot), Belgia (31,8 mld eurot), Hispaania (29,3 mld eurot) ja Ühendkuningriigid (29,3 mld eurot).

Peamised ekspordiartiklid on masinad ja seadmed, keemia- ja parfümeeriatooted, toiduained ning ravimid.

Kontaktreis sisaldab:

  • lühiseminari sihtriigis, mille eesmärk on sihtriigi spetsialisti kaasates pakkuda Eesti ettevõtetele uut infot sihtturu kohta, mida Eesti ettevõtetel on kasulik teada enne turule sisenemist;
  • vähemalt kolme individuaalset kohtumist sihtriigi ettevõtetega, mille eesmärgiks on otsekontaktide sõlmimine;
  • ettevõtte ühiskülastust, mille eesmärk on tutvuda sihtriigi ettevõtte tootmishoone või tehasega, mis annab võimaluse näha parimaid praktikaid ja pakub arenemisvõimalusi ka oma ettevõtte jaoks.

Osalustasu on 1000 eurot (+ km) osaleja kohta, mis sisaldab:

  • edasi-tagasi lennupiletid;
  • majutus sihtriigis;
  • transport sihtriigis;
  • hommiku- ja lõunasöök sihtriigis;
  • seminar sihtriigis;
  • kontaktkohtumised.

Igale kontaktreisile ootame osalema 8 ettevõtet, kellel on olemas eelnev ekspordikogemus ning valmis toode või teenus, millega saab koheselt alustada eksporti. Ühest ettevõttest saab osaleda 1 inimene.

Kontaktreisil osalejaks võib olla Eestis registreeritud ettevõtte juht, omanik, müügi- või ekspordijuht või ekspordisuuna spetsialist, kelle eesmärk on laiendada ettevõtte eksporti sihtriigis.

Täpsemate osalemistingimustega on võimalik tutvuda siin »

Kontaktreisil osalemiseks tuleb ettevõttel täita registreerimisleht » ja taotleja kontsernipuu » (kui ettevõtte kuulub kontserni) ning saata see e-posti teel projektijuhile.


Lisainfo (projektijuht):
Liisi Kirschenberg
Rahvusvaheliste suhete projektijuht
e-post: liisi.kirschenberg@koda.ee
tel: 604 0093

Kontaktreise kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.