EESTI

Jaapani suursaadik külastas Tehnopoli ja Mehhatroonika Innovatsioonikeskust

8. mail külastas Tehnopoli Jaapani suursaadik Tetsuro Kai, keda saatsid saatkonna esimene sekretär Naoki Hayashi ning saatkonna teadur Yuri Okumura. Visiidi eesmärgiks oli tutvuda Eesti teaduspõhise ettevõtlusega ning ettevõtlus- ja koostöövõimalustega Jaapani ettevõtetega.

Jaapani suursaadik Tetsuro Kai hindas kõrgelt Eesti ettevõtluskliimat ja riigi soovi uusi tehnoloogiaid katsetada, kiiresti kasutusele võtta. „Eestit ja siinset ettevõtlust saab iseloomustada kolme sõnaga – kiirus, nutikus ja töökus. Võrreldes Jaapaniga sünnivad Eestis otsused kiiremini ning see annab siinsetele ettevõtetele olulise eelise maailmas läbi löömiseks,“ ütles Kai.

„Tehnopoli näol on tegemist suurepärase keskkonnaga, kus on teadmised ja kogemused. Nüüd saame keskuse pakutavaid teenuseid ja arendustingimusi tutvustada ka nendele Jaapani ettevõtetele, kellel on siin regioonis ärihuvid. Koostöös Tehnopoli ja siin asuva Mehhatroonika Innovatsioonikeskusega võiks peagi sündida esimene riikidevaheline koostööprojekt,“ lisas Tetsuro Kai.

Delegatsioon külastas Tehnopoli alustavatele ettevõtetele mõeldud Startup Inkubaatorit ja Mehhatroonika innovatsioonikeskust. Muuhulgas tutvustati delegatsioonile Tehnopolis asuvaid prototüüpide valmistamise, teadus- ja tootearendusvõimalusi.

Jaapani delegatsioon kohtus Tehnopoli juhataja Jaak Raie, turundusjuhi Martin Goroško ja mehhatroonika valdkonna juhi Taavi Türneriga. Mehhatroonika innvatsioonikeskuses võõrustasid külalisi IMECCi juhataja Jüri Riives ja Eesti Masinaehitusliidu juhatuse esimees Tõnu Lelumees.

Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse tootmiseks ja arendustegevuseks mõeldud paindtootmissüsteem on ostetud Central Baltic Interreg IVA programmi poolt kaasrahastud INNOREG projekti raames.