EESTI

Göteborgi EM areeni valmistaja alustas tootmist PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis

Nädalavahetusega lõppenud Göteborgi sise-EM’i areeni valmistaja, peamiselt spordirajatiste ehitamise ja rekonstrueerimisega tegelev Eesti ettevõte Kanstet OÜ avas Paldiskis PAKRI Teadus- ja Tööstuspargile kuuluvas 5000 m2 suuruses hoonekompleksis uue tootmisliini.

Kanstet OÜ juhatuse liikme Valeri Bukrejevi sõnul on EM-i korraldajate poolne tagasiside nende ettevõtte toodangule olnud väga positiivne.  „Rahvusvahelise kergejõustikuliidu IAAF-i tunnustus annab meile kinnitust, et oleme õigel teel,” ütles Bukrejev. “Oma edasiseks arenguks uute ja innovaatiliste lahenduste väljatöötamisel vajame tugevat partnerit ning PAKRI Teadus- ja Tööstuspark suudab meile selleks pakkuda nii vastavaid teenuseid kui ka vajalikku taristut,” lisas ta.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi tegevjuhi Enn Laansoo, Jr. sõnul on Kanstet OÜ valmistanud erinevaid spordirajatisi üle maailma juba viimased 20 aastat ning ettevõtte plaanid oma tehnoloogiate arendusteks on PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi jaoks väga atraktiivsed. „Usume, et koostöös Tallinna Teaduspargiga Tehnopol ning Tallinna Tehnikaülikooliga suudame Kanstetile pakkuda parimat kaasaegse ärikeskkonna ja teadustöö sünergiat,” ütles Laansoo.

Kanstet OÜ asutati aastal 1992 Tallinnas grupi kergejõustiklaste ühistööna, kes olid üheaegselt Eesti Olümpiakoondise liikmed. Tänaseks on ettevõttest saanud üks suurimaid spordiareenide valmistajaid kogu maailmas. Kanstet on ainuke ettevõtte Baltimaades kes omab spordiareenide sünteetilise kattematerjali valmistamiseks IAAF Product Certificate`i tunnistust. Ettevõte on teostanud töid Eestis, Rootsis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Hispaanias, Iraagis, Indias, Iisraelis, Venemaal ja Nigeerias.

PAKRI Teadus- ja Tööstuspargi (PAKRI) kontseptsioon töötati välja aastal 2007 ning on „Harjumaa Arengustrateegia aastani 2025“ üks prioriteetseid projekte, mis on kavandatud ligi 60 hektari suurusele alale Paldiskis. PAKRI pakub taastuvenergeetika, nn „targa energiavõrgu“, hoonete energiatõhususe ja energia salvestamise sektoritega seotud ettevõtetele vajalikku taristut ja teenuseid, toetamaks läbi loodava sünergia ettevõtete jätkusuutlikku arengut ja teadustööd.

Paldiski linn on olnud sajandeid atraktiivne sihtkoht investeeringuteks. Väga hea geograafiline asukoht ja loodud taristu annavad linnale märkimisväärsed konkurentsieelised, muutes linna ühe suurima ettevõtluse arengupotentsiaaliga piirkonnaks nii Eestis kui kogu Põhja-Euroopas. Piirkonna arengut toetavad täna juba Paldiskis tegutsevate ettevõtete aktiivne ühistöö ning ettevõtlust soodustav ärikliima.