EESTI

Fortumo

Intel Capital koos USA riskikapitalistide Greycroft Partnersiga ostis tüki mobiilimakseid pakkuvast Tartu firmast Fortumo. Tehingu väärtus jääb kümne miljoni euro kanti.

„Koostöö Intel Capitali ja Greycroftiga võimaldab meil oma kasvuplaane kiiremini realiseerida, kaaludes muuhulgas ka strateegilisi partnerlusi ja teiste ettevõtete omandamist,“ ütles Fortumo juht Rain Rannu.

„USA kapitali kaasamine ei tähenda, et firma Eestist ära kolib, vaid hoopis seda, et Eestisse luuakse töökohti juurde. Praegu annab Fortumo Tartus tööd 40-le inimesele. Aasta lõpuks on plaan laieneda 60 inimeseni. Peakontor ja juhtimine jäävad Tartusse,“ lisas Rannu.

Uutel investoritel on Fortumos vähemusosalus ning Tartu mobiiliteenuste firma Mobi Solutions jääb endiselt suurimaks osanikuks. Lisaks kuuluvad Fortumo omanikeringi ettevõtte võtmetöötajad.

Fortumo teenus lubab digitaalsete kaupade eest tasuda mobiiliarve alusel, pangakaarti kasutamata. Fortumol on mobiilioperaatoriühendused kokku 80 riigis ning 300 mobiilioperaatoriga. Mobiilimaksed on ülemaailmselt kättesaadavad 4 miljardile inimesele.

„Mobiilimaksetel on tohutu potentsiaal ning Fortumol on kõik eeldused lõigata kasu kiiresti kasvaval mobiilioperaatori-põhiste maksete turul,“ rääkis Intel Capitali Kesk- ja Ida-Euroopa, Lähis-Ida ja Aafrika regiooni tegevdirektor Marcin Hejka.

Lisaks on Fortumo sõlminud otselepingud kahe maailma suurima telekommunikatsioonigrupi, Vodafone’i ja China Mobile’iga. Fortumo klientide hulka, kuhu varem kuulus näiteks Angry Birdsi looja Rovio, on hiljuti lisandunud tuntud mängutootjad Gameloft, Vostu ning Zeptolab (Cut the Rope). Jaanuaris alustas Fortumo koostööd Microsoftiga rakendustesiseste maksete populariseerimiseks Windows 8 platvormil.

Loe lisaks E24 veebilehelt.