EESTI

Euroopa Innovatsiooniakadeemia loob 5 päevaga uued Skype’id

Esmaspäeval, 21. jaanuaril, algab TTÜ Tudengimajas Euroopa Innovatsiooniakadeemia.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia, kõrgtehnoloogiline rahvusvaheline start-up’ide kasvulava toob Tallinnasse 100 noort ettevõtjat ligi 30st riigist, kes töötavad nädala jooksul rahvusvahelistes meeskondades välja globaalselt innovaatilisi ja väärtuslikke ärimudeleid.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia avatakse TTÜ prorektoriga läbiviidava meditsiinilise kõrgtehnoloogilise katsega koostöös SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla spetsialistidega. Prorektor Alar Kolk neelab alla meditsiinilise roboti oma sisikonna pildistamiseks.

Euroopa Innovatsiooniakadeemia peakorraldaja ja TTÜ prorektor Alar Kolgi sõnul plaanitakse nädalaga töötada välja sisuliselt uued Skype’id. „Innovatsiooniakadeemia algab suure musta risti kandmise koolitusega, kus õpitakse taluma ebaõnnestumisi. Kõik uued tehnoloogia on väga riskantsed, samuti uued idufirmad. Lisaks sellele neelab inimene kohe innovatsiooniakadeemia alguses alla roboti ja selle teekonda inimorganismis saab näha otsepildis.“

Innovatsiooniakadeemial esinevad tunnustatud innovatsioonipraktikud ja -teoreetikud, sh eksperdid Microsoftist ja Samsungist. Taaskord on Tallinnas Inteli endine haridus- ja teadusprogrammide juht Mark Harris, kes räägib innovatsioonist, ettevõtlusest ning tarkadest ärimudelitest. Prof Thomas J. Howard keskendub tootearendusele. Samuti annab oma teadmisi edasi Põhjamaade tunnustatud innovatsiooniekspert ja TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvahelistumise prorektor Alar Kolk.

Talvisel Euroopa Innovatsiooniakadeemial on näiteks Star Treki tehnoloogialabor, innovaatorite kiirkohtingud ja töögruppide abielud ning James Bondi innovatsiooniline proovilepanek. Muidugi külastatakse ka Skype’i. Töö toimub paljude ekraanidega Eesti modernseimas ja interaktiivseimas koolitusruumis, mida on ehitatud koostöös Microsofti ja Samsungiga.

Innovatsiooniakadeemia toob Tallinnasse maailmatasemel esinejad Suurbritanniast, Saksamaalt, Taanist ja USAst ning kohalikud innovatsioonivaldkonna tipud. Koolitusest võtavad osa 100 andekat ettevõtlusvaimuga noort üle kogu maailma, näiteks Etioopiast, Bangladeshist, Hiinast, USAst, Indoneesiast ja muidugi Eestist.

Lisainfo: www.innovationacademy4u.com