EESTI

Enterprise Europe Network aitab leida ärivõimalusi Indias

Enterprise Europe Network aitab leida ärivõimalusi Indias

Enterpise Europe Network (EEN) võrgustikku lisandus kolm uut partnerit Indiast. Uute partnerite liitumine aitab ka Eesti väikestel- ja keskmise suurusega ettevõtetel laiendada hõlpsamini oma ärihuvisid Indiasse. EEN võrgustikuga koordineerivad koostööd Eesti partneritena Tehnopol, Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, Tartu Teaduspark, Baltic Innovation Agency ja Invent Baltics.

India liitumine EEN võrgustikuga tõstis partnerriikide koguarvu 54-ni. Indiast liitus EEN võrgustikuga kolm organisatsiooni. Esimene neist, European Business and Technology Center India, aitab ettevõtlus-, teadus- ja arenduskeskuste võrgustikku Indias ja Euroopas. Peamiselt on organisatsioon fokusseerinud biotehnoloogia-, energeetika-, keskkonnatehnoloogiate-, transpordi- ja kaubandusettevõtete abistamisele Indiasse laienemisel.

Teiseks liitunud partneriks on Confederation of Indian Industry. CII on suurim kohalikke ettevõtteid ühendav võrgustik Indias, kuhu kuulub enam kui 90 000 ettevõtet. Organisatsioonil on 63 harukontorit erinevates India regioonides ning peakontor New Delhis.

Kolmas partner on Federation of Indian Export Organisations, mis keskendub India ettevõtete ekspordivõimekuse arendamisele.

Enterprise Europe Network’i eesmärgiks on toetada väikeettevõtteid rahvusvahelistumisel, võimaldades ligipääsu Euroopa siseturule kasutamaks ära seal leiduvaid võimalusi ettevõtluse edendamiseks. Võrgustik hõlmab pea 600 organisatsiooni 54 riigis, mille hulka kuuluvad Kaubandus-tööstuskojad, tehnoloogiakeskused, ülikoolid ja teadus/tehnoloogiapargid.

Vaata ka EENi kodulehekülge.