EESTI

Ettevõtted alustavad Eesti esimesi Horisont 2020 II faasi projekte

17.04.2015

Invent Balticsi konsultandid aitasid Eesti ettevõtetel Keel24 ja Sentab koostada edukad projektitaotlused Horisont 2020 väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE) loodud tootearenduse toetusfondi teise faasi. Tegemist on seni ainukeste Eesti ettevõtetega, kes on VKE instrumendi teise faasi taotlusvooru raames rahastatud projekti koordinaatoritena. Mõlemad ettevõtted kandideerisid VKE instrumendi informatsiooni ja kommunikatsioonitehnoloogiate valdkonna kutses, mis on ühtlasi kõige kõrgema konkurentsiga valdkond: 191 esitatud taotlusest valiti rahastamiseks 14 projekti.

Keel24 OÜ on tuntud oma uudse keeleõppe tarkvara Lingvist poolest. Lingvist on arvutipõhine keeleõppe programm, mis kasutab statistilisi ja matemaatilisi optimeerimise meetodeid õppe personaliseerimiseks ja kiirendamiseks. Keel24 meeskond alustab projekti raames keeleõppe tarkvara arendamist kõrgema individuaalse õppeefektiivsuse saavutamiseks, uute keelte lisamiseks ning tarkvara ettevalmistamist suurematele turgudele sisenemiseks.

Sentab Estonia OÜ arendab sotsiaalset suhtlusplatvormi vanemale elanikkonnale, mis võimaldab neil kasu saada meelelahutuslikust sisust, suhtlusest oma perekonna ja omaealistega, ning olla ühenduses teenusepakkujatega. Platvormi eeliseks on võimekus analüüsida tõhusalt käitumuslikke mustreid ning seeläbi võimaldab parandada vanemate inimeste elukvaliteeti, pakkuda neile sobivat sisu ning parandada teenuseid, sh ennetada õnnetusjuhtumeid ning vajadusel adekvaatselt reageerida. Projekti raames keskendutakse tarkvaraarendamisele vanurite emotsionaalse seisundi mustrite avastamiseks ja nende integreerimiseks Sentabi kommunikatsiooni- ja andmebaasisüsteemidesse.

Meede VKEdele

VKE instrument on spetsiaalselt väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele suunatud meede Euroopa Komisjoni teadus- ja innovatsiooniprogrammis Horisont 2020. VKE Instrument toetab turulähedasi tootearendusprojekte ning selle oluliseks lähtekohaks on olemasolev prototüüplahendus.
VKE instrument on ehitatud üles kahefaasilisena − esimeses faasis toetatakse projekti eeluuringut ehk idee tehnoloogilise teostatavuse uuringut, turu-uuringut, patendiuuringut ja äriplaani koostamist. Euroopa Komisjoni rahastus eeluuringu realiseerimiseks on 50 000 eurot ning eeluuringu kestvus on maksimaalselt 6 kuud. Siinkohal saavad ettevõtted ise valida, et kas peavad tarvilikuks eeluuringu läbiviimist või soovivad esitada kohe teise faasi taotlust. Teises faasis toetatakse ettevõtte tootearendust ning esmaseid turundustegevusi. Projektide eelarve on keskmiselt 1,5 – 2 miljonit eurot ning projektide kestvus on maksimaalselt 2 aastat.

Peamised kriteeriumid projekti algatamiseks:

  • Teil on unikaalse toote eksisteeriv prototüüplahendus, mida on juba koos lõpptarbijatega testitud.
  • Eksisteerib selge ärivõimalus ning Te opereerite kasvaval turul
  • Teie tootel/teenusel on selged mõõdetavad eelised konkureerivate lahenduste ees

Järgmised kutsete tähtajad on 17. juunil ja 17. septembril 2015, kusjuures antud kuupäevaks saab esitada nii esimese kui ka teise faasi taotlusi. Invent Baltics pakub VKE instrumendi ja teiste Horisont 2020 meetmete alast esmast nõustamist tasuta.

Rohkem infot:
Silver Toomla
Invent Baltics OÜ
Silver dot toomla at invent dot ee
+372 51 71 781